Reklama

Bill Gates o najbardziej skutecznej terapii na COVID-19

Filantrop i współtwórca Microsoftu w kolejnym ze swoich wielu wywiadów, podzielił się informacją o tym, jaka terapia - jego zdaniem - na obecnym etapie najlepiej spisze się w walce o życie osób zarażonych COVID-19.

Bill Gates przez ostatnie lata regularnie ostrzegał, iż państwa na całym świecie powinny przygotować się do nadchodzącej pandemii niczym do wojny. Założyciel Microsoftu obawiał się zdziesiątkowania ludzkości przez tajemniczą chorobę.Jego prezentacja podczas konferencji TED sprzed pięciu lat na nowo stała się hitem YouTube’a - miliarder uczulał świat na zagrożenia płynące nie tylko z broni biologicznej, ale również ze strony samych wirusów.

Poprzez fundację założoną przez siebie z żoną, Gates pomagał opracowywać strategię walki z chorobami zakaźnymi będącymi problemem trzeciego świata. Lata doświadczenia w prowadzeniu fundacji sprawiły, że osoba kojarzona przede wszystkim z Microsoftem, pomimo rezygnacji z szefowania firmie ponad dekadę temu, współtwórca Windowsa stał się ważnym głosem w walce z dzisiejszą pandemią.

Reklama

Bill Gates w rozmowie z komikiem, prowadzącym popularny w USA talk show, Stevenem Colbertem, zapytamy o to, co na obecnym etapie najbardziej pomoże chorym na COVID-19, odpowiedział: "Osocze krwi ozdrowieńców".

Dlaczego filantrop wspomniał właśnie o nim? Zawiera ono przeciwciała, których organizmy wielu chorych nie są w stanie wytworzyć.  W Polsce pobrano krew od pierwszych osób, które przeszły COVID-19. Tego typu leczenie może wystartować w naszym kraju dopiero jesienią. Opisaną przez Gatesa metodę stosowano między innymi w chińskim Wuhanie.

WIĘCEJ INFORMACJI O OSOCZU OZDROWIEŃCÓW

Według Gates to data, kiedy USA i cały świat rzeczywiście będzie wolny od SARS-CoV-2 najwcześniej jesienią 2021 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy