Bitcoin - Tesla nie będzie już akceptować kryptowalut

W marcu tego roku Elon Musk poinformował, że firma Tesla będzie akceptować płatności w wirtualnej walucie bitcoin. Stosunkowo szybko przyszło mu się jednak wycofać z tej decyzji.

Z początkiem roku Tesla zainwestowała ok. 1,5 mld dol. w kryptowalutę bitcoin i poinformowała, że w niedalekiej przyszłości zacznie przyjmować płatności w tej walucie m.in. za swoje samochody. Niedługo później pomysł ten stał się faktem, a Elon Musk poinformował o tym w charakterystycznym dla ekscentrycznego milionera, krótkim i jasnym wpisie na serwisie Twitter.

Niestety jak się okazuje, firma dosyć szybko zmieniła decyzję. W oficjalnym oświadczeniu na serwisie społecznościowym, właściciel Tesli potwierdził rezygnację ze wsparcia wirtualnej waluty.  Amerykańska firma nie będzie już akceptować bitcoinów jako płatności za swoje samochody, a głównym powodem takiej decyzji jest zbyt duża emisja dwutlenku węgla.

Reklama

Wydobywanie kryptowalut pochłania obecnie ogromne pokłady energii. Oznacza to, że ludzie korzystający z tzw. koparek bitcoinowych, wytwarzają wielkie ilości dwutlenku węgla, co z kolei jest sprzeczne z ekologiczną naturą marki Tesla.

Choć sam Musk nadal uważa, że kryptowaluty to dobry pomysł, nie zamierza ich oficjalnie akceptować do czasu bardziej zrównoważonych metod ich wydobycia. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Tesla | bitcoin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama