Blokada sprzedaży Galaxy Taba złagodzona

Gdy kilka dni temu pojawiła się informacja o blokadzie sprzedaży Galaxy Taba 10.1, mówiło się o zakazie sprzedaży na terenie całej Unii Europejskiej. Choć sąd wysłucha odwołania Samsunga 25 sierpnia, to już teraz znacznie złagodził nałożony wcześniej zakaz. O jakie zmiany chodzi?

Rzecznik Sądu Rejonowego w Dusseldorfie, Peter Shutz oficjalnie potwierdził bowiem, że niemiecki wymiar sprawiedliwości nie może zakazać sprzedaży na terenie wspólnoty, a jedynie we własnym kraju. W związku z tym, podtrzymany został zakaz handlu u naszych zachodnich sąsiadów, jednak Galaxy Tab 10.1 może bez przeszkód być sprzedawany w innych krajach (chyba że stosowne wyroki wydadzą tamtejsze sądy).

Przyznając się do błędu, niemiecki wymiary sprawiedliwości znacząco złagodził swoje stanowisko, w końcu zakaz handlu w jednym kraju to nie to samo co w ponad 20. Mimo to, z niecierpliwością należy czekać do przyszłego czwartku, kiedy to Samsung będzie miał okazję ustosunkować się do zarzutów Apple. No i czy w związku ze zdjęciem blokady, lada chwila Galaxy Tab 10.1 pojawi się w Polsce, tak jak zakładano?

Kamil Homziak

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: samsung | tablet | apple | Samsung Galaxy Tab

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy