Broadcom złożył pozew o naruszenie patentów przeciwko Netfliksowi

Amerykańska firma Broadcom, zajmująca się produkcją m.in. układów SoC do dekoderów, złożyła pozew przeciwko Netflixowi o naruszenie patentów. Broadcom twierdzi, że Netflix naruszył osiem patentów dotyczących odtwarzania wideo i transmisji danych. W pozwie stwierdzono, że działanie Netflixa przyczyniło się do zwiększenia skali rezygnacji z usług płatnej telewizji, co obniżyło popyt na produkty Broadcom.

- Przez usługi streamingowe VOD, dostarczane przez Netflixa, rynek tradycyjnych usług, które wymagają dekoderów, spadł i nadal się kurczy, tym samym znacznie ograniczając działalność Broadcom w tym zakresie - czytamy w pozwie. Broadcom twierdzi, że poinformował Netflix o naruszeniu we wrześniu 2019 roku, ale gigant SVOD odmówił podjęcia negocjacji w sprawie udzielenia licencji na patenty Broadcom. - Pozbawieni innego wyboru, podmioty Broadcom podejmują te działania w celu ochrony swoich praw i inwestycji w badania i rozwój nowych technologii - czytamy w pozwie.

Reklama

Dodajmy, że Broadcom złożył w 2017 roku serię pozwów patentowych przeciwko producentom Smart TV, ale w następnym roku Amerykańska Komisja ds. Handlu Międzynarodowego wydała orzeczenie na niekorzyść firmy Broadcom, stwierdzając, że dwóch oskarżonych, Vizio i Sigma Designs, nie naruszyło patentów Broadcom.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2019 roku Komisja Europejska wszczęła dochodzenie antymonopolowe w celu oceny, czy Broadcom ograniczył konkurencję na różnych rynkach w odniesieniu do chipsetów i komponentów do tzw. centrali / urządzeń głównych poprzez pewne praktyki, w tym wyłączność, sprzedaż wiązaną, sprzedaż pakietową, pogorszenie interoperacyjności i niewłaściwe korzystania z praw własności intelektualnej.

W październiku KE nakazała amerykańskiej firmie Broadcom zaprzestanie stosowania powyżej opisanych praktyk zawartych w umowach z sześcioma głównymi klientami. Broadcom oświadczył wtedy, że dostosuje się do decyzji Komisji, ale jednocześnie odwoła się do europejskich sądów.

Anita Kaźmierska

  


Źródło informacji

SatKurier
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy