Cyfra+ też zaoferuje internet?

Satelitarna platforma telewizyjna Cyfra+ nie chce być w tyle i goni swoich konkurentów (Cyfrowy Polsat i telewizję "n"). Operator planuje zaoferować swoim klientom usługi internetowe.

Wiele wskazuje na to, że także abonenci Cyfry+ w pakiecie z telewizją będą mogli nabyć usługi telekomunikacyjne. Według informacji "Dziennika Gazeta Prawna", Cyfra+ prawdopodobnie zdecyduje się na współpracę z siecią Netia, tym bardziej, że największy alternatywny operator telefonii stacjonarnej od dawna szuka partnera do zaaferowania usługi telewizyjnej. Już kilka miesięcy temu media podawały, że Netia i Cyfra+ rzekomo miały przeprowadzić już pierwsze rozmowy w tej sprawie.

Przez wiele lat łączenie usług telewizyjnych z telekomunikacyjnymi było domeną przede wszystkim operatorów sieci kablowych, którzy swoim klientom sprzedają paczkę kilku usług (telewizja + internet + telefon) w jednym rachunku i z atrakcyjnymi bonifikatami. Zagrożenie ze strony kablówek szybko dostrzegli gracze rynku telekomunikacyjnego i telewizji satelitarnej.

Reklama

Dlatego od kilku miesięcy Cyfrowy Polsat abonentom telewizji oferuje także internet i telefon, a Telekomunikacja Polska posiada już pół miliona użytkowników usługi telewizji internetowej. Nowy etap na tym polu wprowadza podpisania kilka dni temu umowa między Telekomunikacją Polską a Grupą TVN. Dzięki temu telewizja "n" będzie mogła swoim klientom oferować usługi telekomunikacyjne, a Telekomunikacja Polska w usłudze kablowej i satelitarnej zaoferuje pakiety telewizji "n".

Czy współpraca między operatorami telewizji satelitarnej i operatorami telekomunikacyjny zagrozi sieciom kablowym? Jedno jest pewne - kablówki nie składają broni i idą o krok dalej, współpracując z operatorami komórkowymi powoli wprowadzają do swoich ofert mobilny internet i telefonię komórkową.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Polsat | Telewizja n | Cyfrowy Polsat | internet | cyfra | Cyfra+

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy