Czworonożne "zwierzę" wypatrzone przez marsjański łazik Opportunity

Oficjalnie Mars jest planetą jałową, ale pojawia się coraz więcej dowodów wskazujących na to, że nadal może się tam znajdować woda i to w stanie ciekłym. Co jakiś czas marsjańskie łaziki przesyłają również na Ziemię niezwykłe zdjęcia, które przedstawiają coś, co wygląda na relikty funkcjonującej tam kiedyś cywilizacji, albo - co jeszcze dziwniejsze - jak żyjące stworzenia. Właśnie odkryto coś takiego.

Fotografia wykonana przez należący do NASA łazik Opportunity jest rzeczywiście niezwykła. Oczywiście zaraz pojawią się sugestie, że mamy do czynienia z tzw. pareidolią, czyli zjawiskiem polegającym na doszukiwaniu się znanych kształtów w przypadkowych strukturach, ale to rzeczywiście nie wygląda na zwykły kamień.

Trudno powiedzieć, czy może to być jakieś żyjące stworzenie. Wydaje się to bardzo mało prawdopodobne, bo czym ta istota mogłaby się na Marsie odżywiać? Nie widać tam przecież żadnej roślinności. Jednak to nie pierwszy raz, gdy kamery zamontowane na pokładzie marsjańskich łazików fotografują coś co wygląda na żyjące stworzenie. 

Reklama

Być może po prostu nie mamy świadomości, że na czerwonej planecie mimo wszystko tętni życie, a odkrywane tam stworzenia nie są tylko złudzeniem, lecz realnymi istotami, o których istnieniu z jakichś powodów nie mamy zupełnie pojęcia.Innemedium.pl
Dowiedz się więcej na temat: łazik Opportunity | Mars | Życie na Marsie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy