Reklama

Czy Cyfrowy Polsat przejmie Netię?

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP uważają, iż Zbigniew Jakubas, który obecnie poprzez swoje spółki posiada 23 proc. akcji Netii, może za 2-3 lata sprzedać je inwestorowi branżowemu. Jako kandydata do przejęcia udziałów wymieniają Cyfrowy Polsat Zygmunta Solorza-Żaka.

- Ostatnie zmiany w akcjonariacie Netii mogą okazać się kolejnym krokiem w kierunku konsolidacji polskiego rynku telekomunikacyjnego. Spółki powiązane ze Zbigniewem Jakubasem posiadają już 23 proc. akcji Netii, a po ostatnich publicznych deklaracjach Mennicy, spółki z udziałem większościowym inwestora, można sądzić, że to nie koniec zakupów - czytamy w raporcie Domu Maklerskiego PKO BP.

- Sądzimy także, że w przyszłości Zbigniew Jakubas może być zainteresowany sprzedażą swojego pakietu akcji inwestorowi branżowemu. W sposób naturalny nasuwa się skojarzenie z Polkomtelem, który poprzez przejęcie Netii mógłby wzmocnić się w segmencie stacjonarnym i rozwijać na bazie Netii usługi na sieci światłowodowej ETTH. Do takiej transakcji mogłoby dojść w ciągu 2-3 lat, po zmniejszeniu zadłużenia Cyfrowego Polsatu - napisali dalej analitycy.

Przypomnijmy, iż niedawno Vectra ogłosiła wezwanie na zakup 33 proc. akcji Netii. Wobec nie spełnienia przyjętych warunków, spółka wycofała się jednak potem z tego.

Reklama


Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: cyfrowy pols | Netia SA

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy