Fałszywe SMS-y kierują Polaków na Kwarantannę Domową

Jak donosi serwis Niebezpiecznik, w sieci pojawiła się nowa kampania cyberprzestępców, która wykorzystuje wiadomości SMS. W tym przypadku są one związane z koniecznością odbycia kwarantanny domowej.

Wybrana grupa Polaków zaczęła otrzymywać wiadomości SMS, które rzekomo mają kierować ich na kwarantanną domową. W wiadomości SMS znajduje się specjalny odnośnik do spreparowanej witryny, który przekierowuje do Sklepu Play, tym samym zachęcając do pobrania oficjalnej aplikacji. Kliknięcie w link, według serwisu Niebezpiecznik powoduje jednak przekierowanie do serwerów Amazona, zamiast Google.

Atak ma na celu kradzież pieniędzy bezpośrednio z rachunku bankowego. Warto uważać na przychodzące wiadomości SMS oraz pod żadnym pozorem nie instalować aplikacji, do której zostaniemy potencjalnie skierowani. Co ciekawe, atak nie działa w przypadku osób korzystających ze smartfonów Apple.

Reklama

Treść SMS to (zachowano oryginalną pisownię):

"Zostałeś wytypowany do kwarantanny domowej. Pobierz aplikacje aby sprawdzic nastepna date wizyty policji (tutaj pojawia się fałszywy link - przyp. red.)"

Aby zapobiec atakowi, warto dokładnie czytać wszystkie wiadomości tekstowe oraz nie klikać w podejrzane odnośniki. Konsekwencje mogą być bowiem bardzo poważne. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: COVID-19 | bezpieczeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy