Reklama

Giętki OLED Samsunga za dwa lata?

Od dawna Samsung nęci nas wizjami giętkich, a nawet zwijanych ekranów. Teraz zapowiada komercjalizację. I to już za dwa, góra trzy lata.

Przełom lat 2013-2014. Do tego czasu musimy poczekać na giętkie ekrany, które będziemy mogli zwinąć w rulonik albo chociaż spokojnie owinąć wokół ręki. Samsung zapowiada komercjalizację tej technologii i raczej nie poprzestanie tylko na obietnicach. Na powyższym zdjęciu widać Kim Seong-Cheol, starszego menedżera Samsunga. Kolega Cheol bawi się giętkim ekranikiem OLED o grubości zaledwie 0,2 milimetra. Producent chwali się, że może też zejść do 0,1 mm.

A po co? Na początku po to, by zmniejszyć komórki i odtwarzacze multimedialne. Później może laptopy, a w końcu telewizory.

Co powiecie na zwijany telewizor, który będziemy rozwijać przed seansem jak kawałek materiału? Samsung planuje też komercjalizację dotykowego wyświetlacza mającego zastąpić tradycyjne, papierowe gazety. Ten gadżet ma zacząć podbijać świat w roku 2015. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy będzie to OLED, czy e-ink.

http://hdtvmania.pl/

Szymon Adamus

HDTVmania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama