Golf i nowe technologie - Connected Life Golf Academy

Internet Rzeczy z impetem podbija kolejne rynki, branże i dyscypliny. Nie oparł mu się również golf, do niedawna ostoja konserwatyzmu, kojarzona z whisky, cygarami i wyprasowanymi w kant spodniami w kratkę. Dowodem jest Connected Life Golf Academy.

Frank E. Gaebelein zauważył kiedyś, że "w golfie nie jest najważniejsze to, by piłkę posłać daleko, ważniejsze jest, by zrobić to prosto. No i tak samo - nie jest ważne, żeby się to udało raz czy dwa, tylko, żeby się nauczyć to regularnie powtarzać".

Najlepsze efekty w treningach osiąga się wytężoną pracą i godzinami spędzonymi na polu z trenerem. Jeśli jednak ktoś nie ma ochoty wysłuchiwać głosu mentora powtarzającego "pracuj biodrami i nadgarstkiem" czy "zmień uchwyt" lub jest już na tyle zaawansowany, że chce jedynie dopracować technikę, może sięgnąć po nowe technologie. Pole ich wyboru jest tak szerokie, jak to zlokalizowane w Mission Hill Golf Club - największym ośrodku golfowym na świecie: od inteligentnych kijów, przez aplikacje rejestrujące parametry uderzenia oraz smartwatche mierzące dystanse do greenu, hazardu i bunkrów, po systemy monitoringu dla wózków golfowych.

Reklama

- Zainspirowało nas to do stworzenia akademii golfowej, w ramach której uczestnicy nie tylko będą brać udział w zajęciach praktycznych pod okiem profesjonalnych trenerów (nauka gry krótkiej, długiej, puttowania), ale i zapoznawać się z najnowszymi rozwiązaniami z branży new tech, a zwłaszcza Internet of Things - powiedział Paweł Kacperek, redaktor naczelny Connected Life Magazine, organizator Connected Life Golf Academy.

Akademia ma być również miejscem nieformalnych spotkań prezesów, dyrektorów i menagerów z firm działających m.in. w obszarze IoT.

- Od lat jesteśmy blisko związani z branżą nowych technologii. Podczas rozmów z partnerami biznesowymi czy organizowanych przez nas konferencji wielokrotnie odbieraliśmy sygnały o potrzebie cyklicznego spotykania się i networkingu w nieco luźniejszej atmosferze. Golf jest idealną do tego okazją. Stanowi świetny relaks dla umysłu i ciała, a zarazem jest doskonałym tłem dla rozmów i nawiązywania kontaktów. W ostatnim czasie dyscyplina ta dynamicznie zyskuje na popularności w Polsce, powstają kolejne kluby i ligi golfa, lecz brak było jak dotąd wydarzenia skierowanego ściśle do branży new tech. Postanowiliśmy tę lukę wypełnić - dodał Paweł Kacperek.

Akademia łącząca golf i nowe technologie rusza na początku maja.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: nowe technologie | sport

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy