Google dostarczy burrito za pomocą drona

Google, a właściwie przynależna spółka Alphabet, będzie dostarczać meksykańskie jedzenie studentom Uniwersytetu Virginia. Jest to element większego projektu o nazwie Project Wing.

Już niedługo, studenci Uniwersytetu Stanowego Virginii będą mogli skorzystać z szybkiej dostawy jedzenia z restauracji Chipotle Mexican Grill za pomocą drona. Co ciekawe, operatorem usługi będzie przynależna do Google spółka Alphabet. Jest to efekt porozumienia, jakie zawarła znana sieć fast food z wyszukiwarkowym gigantem. Na jego mocy, przez około miesiąc, drony należące do Google będą dostarczać zamówienia studentom z miasta Blacksurg, gdzie znajduje się kampus uniwersytetu i politechniki. 

System dostawy ma być autonomiczny, jednak na bieżąco monitorowany przez operatorów, którzy będą mogli w każdej chwili przejąć sterowanie nad dronami. 

Nie będzie to usługa świadczona długookresowo, ale chwilowy eksperyment, który ma sprawdzić działanie systemów opracowanych w ramach projektu Project Wing. Zakłada on wdrożenie rozwiązań w zakresie dostawy drobnych artykułów (nie tylko żywnościowych) za pomocą dronów. Prace nad projektem trwają już ponad dwa lata i firma uznała, że najwyższy czas sprawdzić opracowane rozwiązania w praktyce. 

Oprócz tego, pieczę nad akcją sprawuje Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA), który pracuje nad stworzeniem odpowiednich przepisów prawnych, regulujących dostawy za pomocą dronów. 


Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | drony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy