Reklama

Google kończy życie kolejnych projektów

Google to firma, która w jednym czasie rozwija wiele produktów. Część z nich na stałe zadomawia się w świadomości użytkowników, jednak większość po pewnym czasie istnienia odchodzi w niepamięć i jest oficjalnie usuwana przez Google. Po raz kolejny w tym roku dowiadujemy się o zaprzestaniu rozwoju projektów firmy. Co tym razem zakończy swój żywot?

Na oficjalnym blogu firmy Google opublikowano wpis, w którym poinformowano o zakończeniu wsparcia dla użytkowników terminali BlackBerry w ramach usługi Google Sync. Posiadacze tych telefonów nie będą mogli pobierać tej aplikacji od 1 czerwca. Użytkownicy, którzy mają ją zainstalowaną na swoich smartfonach będą mogli z niej natomiast swobodnie korzystać. Google zaznacza jednak, że na rynku dostępne są lepsze alternatywy dla tej usługi.

Firma zamierza zrezygnować również z mobilnej wersji witryny Google Talk, oferując w zamian wzmocnione wsparcie dla aplikacji na smartfony z systemem operacyjnym Android. Zakończy się również wsparcie dla Picasy w wersji dla systemu Linux, Picasa Web Albums Uploader dla Maców oraz Picasa Web Albums Plugin dla iPhoto.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama