​Google Transport z tramwajami w Krakowie

Mapy Google w Krakowie zaczęły informować o bieżących kursach tramwajów. To kolejne miasto w Polsce, którego włodarze przekazali amerykańskiej firmie odpowiednie dane, dzięki którym udało się uruchomić tę funkcję. Na tym nowości przygotowane przez Google się nie kończą.

Google Transit (Transport publiczny) w Mapach Google podpowie nam, jakim tramwajem lub autobusem dostać się do szukanego przez nas miejsca. Aplikacja na bieżąco informuje o kursach kolejnych linii. Aby cały system działał sprawnie, instytucja odpowiedzialna za koordynowanie transportu publicznego w danym mieście musi przekazać Google’owi odpowiedni pakiet danych.

W przypadku Krakowa informacje o połączeniach autobusowych uruchomiono w maju. Na tramwaje trzeba było czekać aż do listopada.

Usługa oferowana przez Mapy Google nadal potrafi zasugerować dość niekorzystne połączenia, ale z czasem możemy liczyć na optymalizacje usługi, podobnie jak w przypadku innych funkcji Map Google. Kolejne miasta dołączające do Google Transit to zarazem wielki problem dla innych aplikacji oferujących podobne dane - z czasem Mapy Google zdominują rynek, a konkurencja zostanie zmarginalizowana.

Reklama

Turystyczne punkty odniesienia

To nie koniec nowości. Google zaczyna wdrażać kolejną funkcję w Mapach - małe ikonki z charakterystycznymi punktami turystycznymi, na przykład Wieżą Eiffela w Paryżu lub Koloseum w Rzymie. Ułatwi to zwiedzającym metropolię błyskawiczne znalezienie najważniejszych miejsc na mapie.

Opisana powyżej funkcja będzie wdrażana etapami. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy