Google wypowiada wojnę piractwu - nowa metoda na nielegalne treści

Największa wyszukiwarka internetowa będzie jeszcze skuteczniej filtrowała strony, które zawierają nielegalne treści.

Google w ostatnim czasie skupiło się na identyfikowaniu i filtrowaniu fake newsów. Po wprowadzeniu nowych rozwiązań w tej kwestii, przyszedł czas na udoskonalenie mechanizmów zwalczających piractwo. 

Portal TorrentFreak donosi, że Google w ostatnich miesiącach zaczęło stosować zupełnie nowe metody. Najciekawszą z nich jest usuwanie linków, zanim w ogóle pojawią się w wyszukiwarce. Od opublikowania konkretnych treści przez ich autora, do pojawiania się strony w wynikach wyszukiwania zawsze mija trochę czasu. Tę chwilę od teraz wykorzystają aglorytmy Google, które przeanalizują zawartość według wyznaczonych kryteriów i przepuszczą ją dalej lub nie. 

Reklama

Od tego roku pojawią się także specjalne systemy ocen stron internetowych, które będą decydowały o ich pozycji w wyszukiwarce. Serwisy często zgłaszane przez użytkowników będą automatycznie pojawiały się niżej, a po przyjęciu dużej ilości zgłoszeń, zostaną czasowo zablokowane. 

Powyższe działania z pewnością wpłyną na zwiększenie skuteczności filtrowania stron z nielegalną zawartością, jednak użytkownicy wyrażają obawy, że mogą one uprzykrzyć życie wielu wydawcom, szczególnie jeśli będą nadużywane. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy