Holofone Phablet to smartfon, komputer i projektor w jednym

Firma Akyumen przedstawiła bardzo ciekawe urządzenie, które jest jednocześnie smartfonem z Androidem, komputerem z Windowsem i pikoprojektorem.

Akyumen Holophone Phablet to urządzenie przypominające mały tablet o 7-calowej przekątnej ekranu. Z wyglądu niewiele różni się od większości tego typu sprzętów, jednak to, co wyróżnia ten produkt to przede wszystkim jego funkcjonalność. Trzeba zacząć od tego, że na pokładzie Holophone znajdziemy dwa systemy operacyjne: Androida 5.1 i klasyczną, desktopową wersję Windowsa 10. Ten pierwszy ma służyć do codziennego użytku i korzystania z urządzenia jak normalnego smartfonu, a drugi, do zastosowań bardziej zaawansowanych. Reklama

7 cali to jednak nieco za mała przestrzeń robocza do komfortowej pracy na Windowsie 10, więc producent, nie idąc na kompromisy, zdecydował się wyposażyć urządzenie w pikorprojektor. Jest on w stanie rzucać obraz o przekątnej do 100 cali i rozdzielczości HD. Wydajność Holophone to zasługa tabletowego układu Intel Atom x5-Z8300 z czterema rdzeniami o taktowaniu 1,44 GHz i układem graficznym Intel HD Graphics. Pamięć RAM ma pojemność 4 GB. 


Nie mogło zabraknąć również aparatów fotograficznych - tylny ma matrycę 13-megapikselową, a przedni 5-megapikselową. Jedynym słabym punktem tego urządzenia wydaje się być bateria, która ma pojemność 3500 mAh - to może być mało, szczególnie do pracy z systemem Windows i projektorem. 

Aktualnie na stronie producenta trwa przedsprzedaż Holofone Phablet i aby stać się jego przyszłym posiadaczem trzeba zapłacić minimum 600 dolarów. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy