Huawei: Nie ograniczamy produkcji smartfonów

W ostatnich dniach niektóre z mediów pisały o tym, że Huawei - ze względu na problemy z regulacjami prawnymi Departamentu Handlu - redukuję liczbę produkowanych smartfonów. Chiński producent zabrał głos w całej sprawie.

"W ostatnim czasie w mediach pojawiła się nieprawdziwa informacja, że w związku z decyzją amerykańskiego Departamentu Handlu o nałożeniu restrykcji na Huawei, firma ograniczyła produkcję smartfonów. Huawei zaprzecza tym informacjom. Nasza globalna produkcja utrzymana jest na normalnym poziomie, bez istotnych zmian" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu giganta. 

Napięta sytuacja Huaweia (więcej szczegółów w tym materiale) w ostatnich dniach to kawalkada dynamicznie zmieniających się newsów. 

Reklama

Kilka dni temu pisano o tym, że Huawei został usunięty z listy firm współpracujących z SD Association - co miało spowodować, iż smartfony producenta nie będą mogły korzystać z kart pamięci SD. Okazuje się, że sprawa wygląda inaczej, a sam Huawei ponownie pojawił się na liście. Dlaczego? Huawei zdradza, iż nigdy tak naprawdę nie zniknęła ze wspomnianego zestawienia, które zostało tylko na moment omyłkowo zmodyfikowane. Także organizacja Wi-Fi Alliance przywróciła Huawei na swoją listę. Szczegóły dotyczące całego tego zamieszania nie są znane, a sama organizacja także nie zdecydowała się udostępnić swojego własnego, oficjalnego oświadczenia.

Huawei dodatkowo potwierdził, że pracuje nad swoim autorskim systemem operacyjnym - Ark OS. Pierwsze smartfony wykorzystujące Ark O OS zadebiutują w tym roku w Chinach, a w 2020 roku w Europie.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Huawei
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy