Intel chce podbić rynek VR - oto projekt Alloy

Na tegorocznej konferencji Intel Developer Forum zaprezentowano projekt Alloy, czyli ciekawą odpowiedź Intela na GearVR i HTC Vive.

Na tegorocznej konferencji Intel Developer Forum zaprezentowano projekt Alloy, czyli ciekawą odpowiedź Intela na GearVR i HTC Vive.

Alloy to nic innego jak gogle, które z wyglądu przypominają połączenie GearVR z Oculusem. Urządzenie jest autonomiczne, nie posiada żadnych kabli i nie wymaga instalacji smartfona do działania. Akumulator i aparatura sterująca są wkomponowane w obudowę, a z komputerem akcesorium będzie się łączyć całkowicie bezprzewodowo. Za wydajność będzie najpewniej odpowiadał jeden z nowych mobilnych układów Intela. 

To, co odróżnia gogle Intela od konkurencji to między innymi technologia RealSense, która współpracuje z wbudowaną kamerą. Dzięki niej, doświadczenie VR będzie dodatkowo wzbogacone o elementy AR, czyli rozszerzonej rzeczywistości. Daje to nie tylko dodatkowe wrażenia, ale też możliwość zastąpienia kontrolerów do gier własnymi rękami. Zyska przy tym także bezpieczeństwo, bo użytkownik będzie mógł uniknąć kolizji z przedmiotami znajdującym się dookoła. Intel tworzy też cały interfejs programistyczny, które zostanie udostępniony deweloperom na zasadach open source.

Intel Alloy to na razie projekt w fazie testów, nie wiadomo więc ile będzie kosztował i kiedy pojawi się w sprzedaży. Nieoficjalnie mówi się jednak, że klienci indywidualni będą mogli się z tym sprzętem zapoznać pod koniec przyszłego roku. 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: intel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy