Reklama

Inteligentne billboardy wyświetlą reklamę specjalnie dla ciebie

Japończycy pracują nad systemem, który pozwoli na wyświetlanie spersonalizowanych reklam na autostradowych billboardach.

Spersonalizowane reklamy to już codzienność jeśli chodzi o internet. Różne mechanizmy analizują nasze zainteresowania i wyszukiwane hasła, a następnie wyświetlają reklamy, które mogą nas zainteresować. Ciężko sobie wyobrazić jednak taki schemat działania poza siecią i komputerami. Okazuje się, że Japończycy już pracują nad takimi rozwiązaniami, a dokładniej, nad inteligentnymi billboardami przy autostradach. Dzięki kamerom obserwującym obszar do kilkuset metrów przez panelem reklamowym, system będzie w stanie rozpoznać markę i model nadjeżdżającego samochodu, a następnie wyświetlić reklamę dedykowaną dla jego kierowcy. Będzie ona wyświetlana przez około 5 sekund, a następnie zastępowana kolejną, tym razem dotyczącą kolejnego pojazdu. System rozpoznawania samochodów jest już rozwijany od jakiegoś czasu i na chwilę obecną radzi sobie bez problemu z 200 modelami. 

Reklama

To nowatorskie rozwiązanie pozwoli reklamodawcom na dotarcie do większej ilości potencjalnych klientów, a właścicielom billboardów na zwiększenie cen za usługi. Projekt jest rozwijany przez firmy Cloudian, Dentsu i QCT. Pierwsze inteligentne tablice reklamowe mają pojawić się przy japońskich drogach ekspresowych już we wrześniu. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: billboard

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL