Internet Explorer wciąż najlepszy w jednej kategorii

Microsoft przechwala się szybkością i niezawodnością swojej przeglądarki internetowej, udowadniając to w przeróżnych testach, których wyniki co jakiś czas trafiają do sieci. Użytkownicy często nie podzielają jednak entuzjazmu giganta z Redmond, wybierając rozwiązania innych firm. Nie ulega jednak wątpliwości, że w jednej kategorii Internet Explorer wiedzie niepodważalny prym.

Kategorią tą jest zużycie baterii. Z testów przeprowadzonych przez portal 7tutorials jasno wynika, że Internet Explorer pobiera najmniej energii, dzięki czemu urządzenia wykorzystujące tę przeglądarkę są w stanie działać dłużej. Testy przeprowadzono na różnych sprzętach - m. in. Toshiba Encore oraz Surface Pro 2, porównując wydajność baterii na najnowszych wersjach wszystkich popularnych przeglądarek - Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome oraz Opera. 


Jak widać, w przypadku Toshiby Encore najdłuższą pracę na baterii uzyskano, korzystając z Internet Explorera 11 w wersji dotykowej. W przypadku Surface Pro 2 wynik jest nieco dziwny. Najlepiej sprawuje się desktopowa wersja przeglądarki Internet Explorer 11, podczas gdy dotykowa przegrywa z rozwiązaniami innych firm. Potwierdza to jednak, że rozwiązanie Microsoftu jest najbardziej energooszczędne.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | internet explorer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy