Internet LTE w Cyfrowym Polsacie od 30 zł

Cyfrowy Polsat 30 sierpnia br. rozpoczyna sprzedaż usług LTE. Internet LTE umożliwiający korzystanie z sieci z prędkością do 100 Mb/s jest dostępny już od 30 zł miesięcznie.

Trwające od 16 marca br. testy konsumenckie usługi LTE właśnie dobiegły końca. Prawie 2000 testerów usługi, czyli uczestników akcji "Zapisz się na Internet LTE", pracowników i współpracowników operatora, pracowników sieci sprzedaży Cyfrowego Polsatu oraz przedstawicieli mediów miało okazję przez ten czas bezpłatnie korzystać z usługi, oceniając jej jakość. Dostęp do sieci odbywał się za pomocą modemu LTE Speed 1000 firmy IPWireless.

Przeprowadzone badania satysfakcji wykazały, że usługa LTE spełniła oczekiwania ponad 65% testerów. Ponad 60% użytkowników osiągało maksymalne prędkości powyżej 11 Mb/s, a 75% - powyżej 5 Mb/s. Ponad 50% klientów generowało ruch nie większy niż 5 GB, a kolejne 33% od 5 do 20 GB.

- Testy konsumenckie wypadły bardzo pomyślnie. Dzięki nim sprawne zdiagnozowaliśmy niedoskonałości usługi i mogliśmy podjąć odpowiednie działania, tak aby dzisiaj rozpocząć sprzedaż Internetu LTE. Nadal trwają prace nad optymalizacją sieci radiowej mające na celu zapewnienie wysokich parametrów usługi i możliwie najszerszego jej zasięgu - mówi Dominik Libicki, prezes zarządu, Cyfrowy Polsat S.A.

Reklama

LTE już od 30 zł

Cyfrowy Polsat uruchamiając usługi LTE, przygotował z myślą o swoich klientach ofertę uniwersalną, zapewniającą w ramach jednej opłaty abonamentowej i jednego modemu dostęp do internetu przy wykorzystaniu dwóch technologii - LTE i HSPA+. Taka konstrukcja oferty łączy w sobie zalety obydwu rozwiązań - wysokich parametrów LTE i mobilności HSPA+, maksymalizując korzyści dla klienta.

Użytkownicy mają do wyboru cztery pakiety danych, dostosowane do różnych potrzeb odbiorców. Internauci korzystający z zasobów sieci jedynie w podstawowym zakresie - odbieranie maili, przeglądanie www, korzystanie z komunikatorów - będą mogli skorzystać z Pakietu 3GB w cenie 29 zł. Pakiet 5GB, w cenie 49 zł miesięcznie, jest adresowany do konsumenta, który chce odbierać i wysyłać większe pliki, np. zdjęcia lub mp3 oraz oglądać filmy w sieci. Trzecia propozycja, przygotowana dla bardziej wymagających użytkowników to Pakiet 10GB za 69 zł.

Klienci decydujący się na tę ofertę będą mogli grać on-line, a także pobierać duże pliki, w tym albumy muzyczne. Z kolei użytkownicy, którzy nie potrafią sobie wyobrazić życia bez stałego dostępu do internetu, będą mogli wybrać Pakiet 25 GB, pozwalający na swobodne korzystanie z sieci w dowolnym zakresie. Za każdy miesiąc korzystania z takiej usługi trzeba zapłacić 99 zł.

Dodatkowo każdy użytkownik Internetu LTE Cyfrowego Polsatu będzie miał do dyspozycji opcję "Darmowe noce", czyli aż 50 GB do wykorzystania w godzinach 0.00 - 8.00. Dzięki temu nie tylko zyska swobodę korzystania z internetu, ale także spore oszczędności. Dla osób aktywnie korzystających z zasobów sieci przygotowano także jednorazowy pakiet danych o wielkości 1 GB, do wykorzystania przez całą dobę, w cenie 15 zł.

Klienci mogą wybierać pomiędzy umową na 12 i 24 miesiące. Przez pierwszych 7 dni mogą testować usługę i bez ponoszenia dodatkowych kosztów podjąć decyzję o kontynuowaniu umowy.

Modem dwusystemowy Huawei E398

Z Internetu LTE będzie można korzystać za pomocą nowoczesnych modemów E398 chińskiej firmy HUAWEI dostępnych w cenie od 1 zł i pracujących w następujących technologiach i częstotliwościach:

- LTE - 900/2100/1800/2600 MHz,

- DC-HSPA+/HSPA+/UMTS - 900/2100MHz,

- GSM/GPRS/EDGE - 850/900/1800/1900MHz.

Zasięg usług LTE

Cyfrowy Polsat świadczy usługi w pierwszej na świecie sieci LTE 1800 MHz, która we wrześniu 2010 r. została uruchomiona przez Mobyland Sp. z o.o. we współpracy z CenterNet SA. Sieć ta jest znacząco szybsza od pozostałych sieci działających w Polsce - pozwala na pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s, a docelowo do 326 Mb/s oraz wysyłanie danych z prędkością do 50 Mb/s, a docelowo do 86 Mb/s.

W porównaniu do technologii HSPA+ czy UMTS charakteryzuje się dużo mniejszymi opóźnieniami i pozwala na obsługę znacząco większej liczby użytkowników. Urządzenia konsumenckie LTE oferowane przez Cyfrowy Polsat pozwalają na obsługę prędkości do 100 Mb/s przy pobieraniu danych i do 50 Mb/s - przy wysyłaniu.

Potencjał LTE

Dzięki działaniom podejmowanym przez Cyfrowy Polsat Polska znajduje się w światowej czołówce krajów, które wdrożyły LTE. Jest pierwszym krajem, w którym zaproponowano usługi na częstotliwości 1800 MHz. Według prognoz przedstawionych przez In-Stat obecnie z sieci LTE na całym świecie korzysta 1,2 mln użytkowników. Do końca roku ma ich być aż 8 mln. Szacuje się, że w 2014 roku liczba użytkowników aktywnie korzystających z przesyłu danych w technologii LTE wzrośnie do 150 mln.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Cyfrowy Polsat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy