Reklama

Jak nazywała się pierwsza domena internetowa?

Pierwsza domena zarejestrowana w internecie ma już 26 lat. Jej nazwa i właściciel mogą być dla dzisiejszego internauty zaskoczeniem.

Symbolics.com - tak brzmi nazwa pierwszej domeny, która oficjalnie pojawiła się w internecie. Została ona zarejestrowana 15 marca 1985 roku, czyli ponad 26 lat temu. Pierwszą domeną w ogóle była Nordu.net (styczeń 1985), ale jej oficjalnie nie zarejestrowano.

Właścicielem Symbolics.com aż do 2009 roku była od dawna niedziałająca firma komputerowa Symbolics Computer Corporation z Cambridge w stanie Massachusetts. W 2009 roku domena została sprzedana firmie XF.com Investments. Dziś strona Symbolics.com istnieje głównie ze względów historycznych. Jeśli akurat działa, można się z niej dowiedzieć, jaka jest historia domeny, które media donosiły o jej istnieniu, a także jakie cele za jej pośrednictwem dziś wypełnia XF.

Te ostatnie to głównie pomoc humanitarna, którą chcą nieść światu nowi właściciele. Na dole strony pojawia się np. baner z reklamą Blood Water Mission, projektu walczącego z rozprzestrzenianiem się AIDS oraz brakiem wody w Afryce. Innych pomysłów na pierwszą domenę w historii na razie nie widać.

Reklama

Michał Wilmowski

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: domena

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama