Jak zamienić każdą powierzchnię w ekran dotykowy?

Ekrany dotykowe na dobre zadomowiły się na rynku telefonów komórkowych i tabletów. Popularny sposób obsługi urządzeń elektronicznych można uzyskać również korzystając z projektora. Jedno z pierwszych urządzeń umożliwiających zamianę dowolnej powierzchni na ekran dotykowy, już wkrótce trafi do sprzedaży.

Projektor Light Touch przygotowany przez firmę Light Blue Optics nie jest nowym urządzeniem. Osoby uważnie śledzące rynek wiedzą, że sprzęt został po raz pierwszy zaprezentowany na targach CES w styczniu 2010 roku. Od chwili prezentacji producent poczynił sporo kroków naprzód. Sprzęt został już zaakceptowany przez amerykańską komisję FCC co oznacza, że wkrótce trafi na rynek. Przypomnijmy sobie co umożliwia.

Projektor pozwala na zamianę dowolnej powierzchni w ekran dotykowy o rozdzielczości WVGA. Dodatkowo, urządzenie pracujące pod kontrolą systemu Windows CE wyposażono w gniazdo na standardowe słuchawki jack 3,5 mm i wejście microUSB.

Jedyną wadą sprzętu wykorzystującego technologię HLP (Holographic Laser Projection) jest to, że może wyświetlać obraz o wielkości do 10,1 cala, co oznacza że nie jest w stanie przekształcić ściany w gigantyczny ekran dotykowy. Cóż, na takie atrakcje będzie trzeba jeszcze poczekać.

Reklama

Paweł Żmuda

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: projektor | ekran dotykowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy