JioPhone – smartfon, który w teorii jest darmowy

Najzwyklejsze komórki wracają do łask. W Indiach do sprzedaży trafił telefon JioPhone. Jego cena to równowartość 85 złotych, ale użytkownicy, którzy go zakupią… otrzymają zwrot pieniędzy. Po trzech latach.

JioPhone nie wyróżnia się absolutnie niczym, nawet jak na zwykły telefon - ma 2,4-calowy ekran, numeryczną klawiaturę i wszystkie podstawowe funkcje zwykłej komórki. Jego cechami charakterystycznymi są zupełnie inne elementy.

Oprócz wspomnianego zwrotu kosztów za zakup, SMS-y i rozmowy wykonane przy pomocy Jio są darmowe, wszystko w ramach technologii VoLTE wspieranej przez operatora sprzedającego telefon. Kupujący dostanie nawet solidny pakiet internetowy, jeśli będzie chciał korzystać z sieci.

Opisywany model biznesowy nie jest zaskoczeniem. W Indiach, gdzie comiesięczna opłata z usługi (w tym przypadku - około 8 zł) odgrywa istotną rolę, musi być odpowiednio dobrana do potrzeb abonentów. Oczywiście JioPhone, pomimo zwrotu pieniędzy po trzech latach, nie jest darmowy (trzeba płacić za usługę), jednak sam pomysł jest interesujący.

Reklama

Sprzęt na trafić do sprzedaży we wrześniu. Czy takie model sprzedaży przyjąłby się w Polsce?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Komórka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama