Kara dla Polskiej Telefonii Cyfrowej podtrzymana

Sąd utrzymał decyzję Prezesa UKE o nałożeniu kary za zbyt wysoką opłatę za przeniesienie numeru z sieci Polskiej Telefonii Cyfrowej (właścicieli sieci Era).

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił odwołanie Polskiej Telefonii Cyfrowej do decyzji UKE o nałożeniu kary 100 tys. zł. Kara regulatora była spowodowana zbyt wysoką opłatą pobieraną od klientów z tytułu przeniesienia numeru do sieci innego operatora. Sąd dodatkowo zasądził od PTC 800 zł tytułem kosztów zastępstwa procesowego.

Sąd uzasadnił swoją decyzję twierdząc, że opłata pobierana od abonentów nie może zniechęcać do korzystania z usługi przenoszenia numeru, a ustalając wysokość tej opłaty należy ją "uśrednić". Dobrym sposobem na takie "uśrednienie" jest odwołanie się do badania opinii publicznej. Zdaniem Sądu w oparciu o badanie OBOP, ustalono, iż większość jest za tym, aby poziom opłaty nie przekraczał 50 zł.

Reklama

Dodatkowo w uzasadnieniu pojawiło się stwierdzenie, że wysokość opłaty za usługę przeniesienia numeru do innego operatora nie może przywiązywać abonenta do danej sieci. Opłata powinna natomiast sprzyjać konkurencji na rynku usług telekomunikacyjnych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: UKE | odwołanie | opłaty | kara

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy