Kolejna edycja Startup Weekend Poznań

Już w weekend 24-26 listopada w Starym Browarze ponownie zagości Startup Weekend Poznań, podczas którego uczestnicy pod okiem mentorów będą rozwijać swoje pomysły na biznes. Tematem przewodnim będzie medycyna, a pomagać w pracach nad pomysłami będą specjaliści z takich firm, jak Adamed, Allegro czy Microsoft.

Nowe technologie przenikają do wszystkich sfer naszego życia, zwykle jednak na stworzenie innowacji poświęcić trzeba sporo czasu. Jednak kilkadziesiąt godzin pod okiem ekspertów wystarczy, by od samego pomysłu przejść kilka kroków bliżej działającego biznesu. Taka jest idea Startup Weekendu - znanego na całym świecie formatu wydarzenia, którego celem jest uczenie postaw przedsiębiorczych, biznesowego podejścia do realizowanych przedsięwzięć i możliwość bliższego poznania osób, które na biznesie i technologii zjadły nie jedne zęby, a zwykle nie są dostępne na wyciągnięcie ręki.

- W tym roku uczestnicy Startup Weekend Poznań będą pracować nad rozwiązaniami z obszarów medycyny, farmacji, dietetyki - od urządzeń, dzięki którym możemy monitorować zdrowie bliskich, przez sposoby na skuteczną profilaktykę chorób po rozwiązania ulepszające sposoby badania i leczenia pacjentów. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zarówno tych, którzy mają swój pomysł na biznes związany z obszarem medycyny, jak i tych, którzy myślą o biznesie w innym obszarze lub nie mają jeszcze konkretnej idei, a na co dzień związani są z branżą medyczną. Nic tak nie uczy jak wspólna praca w zespole osób różnych umiejętności - od grafików, przez marketingowców, sprzedawców po business developerów, zmierzenie się z opiniami i wskazówkami mentorów i pytaniami jury - - powiedziała Maria Połońska, współorganizator wydarzenia.

W gronie mentorów tegorocznej edycji wydarzenia znajdą się takie osoby, jak: Maciej Połoński (Onet.pl), Mariusz Borkowski (Adamed), Darek Knopiński (Allegro) Julia Kosela (Proper Medical Writing) czy Amalia Agathou (18 Havas).

- Startup Weekend to dobra okazja żeby się przekonać, że warto zacząć działać i rozwijać swój projekt. To duże wyzwanie wymagające poświęcenia i czasu, ale dające olbrzymią satysfakcję. W moim przypadku tworzenie takiego urządzenia jak StethoMe, czyli inteligentny, domowy stetoskop to niemalże misja, ponieważ wiem, że to nie kolejny gadżet, ale urządzenie medyczne, które może zmienić oblicze medycyny - powiedział Wojciech Radomski, współtwórca StethoMe, który także znajdzie się w gronie mentorów wspierających uczestników.

Tegoroczna edycja wydarzenia wesprze odbywającą się 24 listopada w Słodowni Starego Browaru konferencję MEDmeetsTECH. MEDmeetsTECH to marka wydarzeń o charakterze konferencji oraz warsztatów poruszający tematykę medycyny, nowych technologii, biznesu oraz nauki.

Startup Weekend Poznań potrwa od 24-go do 26-go listopada. Rejestracja uczestników oraz szczegółowy program wydarzenia dostępne są na stronie: www.swpoznan.pl. Koszt uczestnictwa to 80 zł.

Reklama
INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: startup | startup weekend
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy