Kolejne SMS-owe oszustwo - chodzi o kredyt

Przestępcy stają się coraz sprytniejsi. Użytkownicy telefonów muszą uważać na kolejne SMS-owe oszustwo - tym razem złodzieje podszywają się pod bank i informują o przyznaniu kredytu.

O sprawie poinformowała firma CyberRescue. Na swoim oficjalnym profilu Facebook umieściła ona ostrzeżenie dotyczące nowej kampanii, wymierzonej w użytkowników telefonów. Ma ona na celu wprowadzenie w błąd i wymuszenie wejścia w spreparowany link.

Treść wiadomości jasno informuje, że oto został nam przydzielony kredyt o wysokości np. 12 000 złotych. By otrzymać podgląd do fałszywej umowy oraz jej warunków należy kliknąć w zamieszczony w SMS-ie odnośnik.

Spreparowany link w wiadomości prowadzi do fałszywej strony banku/bankowości, gdzie pojawia się komunikat o przymusowej aktualizacji przeglądarki. Jeśli klikniesz Aktualizuj na Twoje urządzenie zostanie pobrane złośliwe oprogramowanie

Reklama

To nie pierwsze tego typu oszustwo w ostatnim czasie. Na początku sierpnia tego roku, właściciele urządzeń opartych na systemie Android musieli się zmierzyć z kampania podszywającą się pod aplikację mObywatel. Również wtedy przestępcy nakłaniali do wejścia w przygotowany link, który instalował wirusa na telefonie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bezpieczeństo | sms | telefony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy