Konkurencja opóźnia obniżkę cen Neostrady TP

Ponad 2 miliony użytkowników czeka na wprowadzenie na rynek nowej oferty Neostrady, która ma znacznie obniżyć ceny za dostęp do internetu. Wprowadzenie nowej oferty na rynek wstrzymują konkurenci.

W ramach podpisanego w 2009 roku porozumienia z Telekomunikacją Polską, prezes UKE zadeklarował utrzymanie do końca 2012 roku opłat hurtowych na poziomie obecnie obowiązujących ofert ramowych. To oznacza, że Telekomunikacja Polska będzie mogła obniżać ceny abonamentu Neostrady bez jednoczesnej konieczności obniżania cen hurtowych dla operatorów oferujących internet na łączach TP.

Okazuje się jednak, że nowe rozwiązanie nie podoba się konkurencji. Jak podaje dziennik "Parkiet", Telekomunikacja Polska samodzielnie uzgodniła nowe zasady rozliczeń za hurtowy internet tylko z dwoma operatorami (Netią i GTS Energis). Pozostali nie godzą się na zmiany, bo warunki dla nich nie są korzystne. Dlatego Telekomunikacja Polska poprosiła o pomoc UKE. Teraz, z powodu niechęci współpracy operatorów z TP, UKE wyda decyzje zmieniające dotychczasowe umowy hurtowego dostępu do internetu.

Przypomnijmy, że w lipcu 2010 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował o pozytywnym zakończeniu testu zawężenia marży w odniesieniu do usług detalicznych Telekomunikacji Polskiej. To oznacza, że abonenci Neostrady TP (opcji 512 kb/s, 1 Mb/s, 2 Mb/s, 6 Mb/s, 10 Mb/s, 20 Mb/s) mogą liczyć na nowe, niższe stawki abonamentowe. Jeśli wszystko ułoży się zgodnie z planem, nowa oferta TP na rynku może pojawić się we wrześniu. Z nieoficjalnych informacji medialnych wynika, że obniżka może sięgnąć nawet do 20 proc.

Reklama

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Orange Polska S.A. | telekomunikacja | UKE | konkurencja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama