Koronawirus a internet: Facebook ostrzeże przed dezinformacjami

Amerykański gigant wprowadził nową funkcję, która może pomóc w ograniczeniu rozpowszechniania dezinformacji na temat koronawirusa.

W trakcie szalejącej epidemii koronawirusa, wiele osób poszukuje informacji na temat choroby. W tym celu przeszukuje internet, gdzie poza sporą ilością sensownych informacji, łatwo natrafić także na te fałszywe. Niestety sporo z nas nie jest nawet świadomych, że przeczytany post, lub polajkowany wpis znajomego, jest tak naprawdę szkodliwą dezinformacją i właśnie w tym celu ma pomóc najnowsza funkcja Facebooka.

Jej zadaniem jest poinformowanie nas o tym, że kiedykolwiek zareagowaliśmy lub opublikowaliśmy informację uznaną za nieprawdziwą. Powiadomienie będzie zawierać odnośniki do stron internetowych takich jak WHO z dowodami na błędność wspomnianych zapisów. W przypadku nieświadomego dzielenia się niesprawdzonymi komunikatami będziemy mogli poprawić lub wycofać wcześniejsze posty.

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że funkcja ta może pozostać na dłużej i w przyszłości skupiać się  tylko na informacjach dotyczących koronawirusa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | koronawirus | dezinformacja | media społecznosciowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama