Lenovo zapowiada aktualizację do Androida 7.0

Lenovo ujawniło szczegóły na temat aktualizacji swoich smartfonów.

Aktualizacja będzie dostępna dla większości smartfonów Lenovo Moto jeszcze w tym roku, dzięki czemu właściciele urządzeń już niedługo będą mogli cieszyć się odświeżonym wyglądem interfejsu, nowymi funkcjami oraz wyższą wydajnością. Aktualizacja wprowadza także udoskonalenia w kwestii bezpieczeństwa danych i urządzenia, tj.: szyfrowanie pojedynczych plików dla każdego użytkownika oraz aktualizacje bezpieczeństwa wykonywane w tle.

 System Android 7.0 Nougat jeszcze w tym roku będzie udostępniany dla następujących urządzeń:

- Moto G4, Moto G4 Plus, Moto G4 Play

Reklama

- Moto X Style, Moto X Play, Moto X Force

- Moto Z, Moto Z Play

- Nexus 6

Najważniejsze cechy nowego oprogramowania

- Multitasking - najważniejszą zmianą jest możliwość dzielenia ekranu i korzystania z dwóch aplikacji jednocześnie. 

- Dane ratujące życie - aktualizacja już na etapie konfiguracji pyta o grupę krwi, przyjmowane leki, alergie i awaryjny numer kontaktowy, a następnie umożliwia wyświetlenie ich w krytycznej sytuacji nawet na zablokowanym ekranie.

- Odpowiedzi na powiadomienia - nowy system wprowadza opcję odpowiedzi z poziomu powiadomień, przez co można odpowiedzieć na wiadomość bez konieczności odblokowania ekranu i uruchamiania aplikacji. 

- Odświeżone menu ustawień -  Android 7.0 Nougat oznacza łatwiejszy dostęp i konfigurowanie najbardziej przydatnych ustawień. W menu, pod nazwą konkretnej grupy ustawień pojawił się dodatkowy opis z większa ilością informacji. 

- Nowe centrum powiadomień i szybkich ustawień - powiadomienia są wyświetlane w grupach według aplikacji, z której pochodzą, dzięki czemu zajmują mniej miejsca na ekranie. 

- Dostosowanie wyglądu ekranu - aktualizacja daje użytkownikom możliwość dostosowania wyglądu ekranu do własnych preferencji. 

- Oszczędzanie baterii - Android 7.0 Nougat udoskonala funkcję zarządzania energią Doze, która we wcześniejszej odsłonie zawieszała działanie aplikacji, kiedy telefon był przez dłuższy czas w bezruchu np. w nocy. 

- Większa wydajność w grach - nowy soft obsługuje API Vulkan, który jest następcą OpenGL. Co to oznacza dla użytkownika? Wyższa jakość grafiki - ostrości oraz efektów specjalnych, a także optymalizacja korzystania z mocy mobilnego procesora.

- Oszczędzanie danych - do nowych funkcji o dużym znaczeniu trzeba też zaliczyć ochronę przed przypadkowym pobieraniem danych w tle poza siecią WiFi oraz opcję ustawiania limitów na ilość pobieranych danych.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: lenovo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy