Logitech Ultimate Ears Personal - słuchawki spersonalizowane

Logitech Ultimate Ears Personal Reference Monitors to niecodzienne słuchawki dokanałowe dla miłośników dobrych brzmień. Co odróżnia je od reszty sprzętu audio?

Na początek drobna uwaga dotycząca marketingowego chwytania za portfel. Wiele szemranych firm na rynku kopiuje praktykę znanych producentów, która polega na określaniu topowych produktów mianem "reference" oraz "monitor". W świecie audiofilów pojęcia te są od dawna znane i używane bardzo konserwatywnie. Produkt referencyjny jest tym, do którego mamy porównywać inne produkty, bo jest po prostu najlepszy w swojej klasie. Z kolei monitor to głośnik, którego zadaniem jest jak najwierniejsze oddanie źródła; dźwięk ma być płaski w dobrym tego słowa znaczeniu, czyli ma nie eksponować żadnej z częstotliwości. Przejdźmy jednak do samych słuchawek.

Nikt tak po prostu nie kupuje Logitech Ultimate Ears Personal Reference Monitors. Najpierw musimy zadzwonić pod specjalny numer telefonu (800) 589-6531, aby umówić się na proces personalizacji. Oznacza to, że słuchawki zostaną fizycznie dostosowane do kształtu kanału naszych uszu. Następnie dokonujemy wyboru materiałów produkcyjnych; firma oferuje wykończenie drewnem wiśni, orzecha, amarantu lub wiązu. Przy okazji dowiadujemy się, że kabelki można od słuchawek odłączyć i przechowywać osobno.

Drugi etap personalizacji to dźwięk/brzmienie. Tutaj do akcji wkracza specjalnie urządzenie, które formatuje słuchawki do naszych indywidualnych potrzeb. Za pomocą specjalnej aplikacji przekazujemy do Personal Reference Tuning Box nastawy korektora graficznego, które są następnie wykorzystywane do ustawienia niskich, średnich i wysokich częstotliwości w słuchawkach.

Reklama

Na deser warto wspomnieć, że słuchawki izolują w dość dobrym stopniu (-26 dB) i kosztują niecałe 2000 dol.

Mariusz Kamiński

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Logitech | słuchawki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy