Reklama

Mapy Google otrzymały przydatną funkcję

Technologiczny gigant rozpoczął publiczne wdrażanie długo wyczekiwanej funkcji w swojej aplikacji. Google Maps wreszcie pokażą sygnalizację świetlną.

Pierwsze informacje o tym, że Google planuje wprowadzenie nowych zmian do swojej aplikacji Map, pojawiły się już w lipcu tego roku. Właśnie wtedy firma poinformowała, że testuje dane dotyczące sygnalizacji świetlnej.

Obecnie funkcja jest już wdrażana do oprogramowania, a mieszkańcy największych amerykańskich miast, mogą na ekranach swoich urządzeń zobaczyć lokalizacje sygnalizatorów. Ukazanie świateł drogowych, nie wpływa na sygnały dźwiękowe ani trasy. Google postawiło tylko i wyłącznie na odpowiednie ikony. Ważną informacją jest także fakt, że znaczniki są wyświetlane niezależnie od trybu używanego w Mapach Google - bez względu na to, czy nawigujemy w domyślnym widoku mapy, czy w trybie satelitarnym.

Reklama

Funkcja jest dostępna na urządzeniach z Androidem i iPhonie, dzięki czemu nowe ikony można zobaczyć również w Android Auto i CarPlay.

Wprowadzając nową funkcję, Google wyraźnie pragnie dogonić konkurencyjne Apple Maps, które rozpoczęło dodawanie świateł już w 2019 roku. Niedawno firma zintegrowała informacje na ich temat, ze swoim wirtualnym asystentem Siri.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google | Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje