Mapy Google pozwolą zgłaszać kontrole prędkości

Yanosik doczeka się konkurencji? Google testuje w Mapach funkcję, która jest małą kopią opcji dostępnej w Waze. Użytkownicy będą mogli na wybranych trasach zgłaszać istniejące punkty kontroli prędkości.

Wybrane grono użytkowników Map Google może od kilkunastu godzin zgłaszać problemy oraz sytuacje, które występują na drodze. Do tej pory tego typu opcja była dostępna jedynie w aplikacji Waze, jednak jak widać amerykański gigant chce zaimplementować ją także do Map w wersji na Androida oraz iOS. 

Użytkownicy mogą póki co zgłaszać dwie sytuacje: kontrolę prędkości na drodze oraz ewentualny wypadek - wszystko to za pomocą specjalnego przycisku. Inni kierowcy, którzy podróżują na tej samej trasie zostaną powiadomieni o konkretnej sytuacji.

Jeśli testy wspomnianej opcji zostaną odebrane i przeprowadzone pozytywnie, wtedy też można spodziewać się, iż funkcja zgłaszania wypadku lub kontroli prędkości zawita na stałe do Map Google.

Reklama

Niestety na ten moment ciężko przewidzieć, kiedy ta opcja znajdzie się u wszystkich użytkowników w stabilnej wersji programu. INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama