Mapy Google wprowadziły szalenie przydatną funkcję

Popularna aplikacja mapowa należącą do technologicznego giganta została zaktualizowana o nową funkcję. Mowa o znanych z nawigacji Waze zbliżających się przejazdach kolejowych.

Nie jest tajemnicą, że Google coraz częściej przenosi istotne funkcje pomiędzy swoimi popularnymi aplikacjami. Tym razem przyszła pora na alarmy ostrzegające o zbliżającym się przejeździe kolejowych.

Rozwiązanie to działa na zasadzie pobierania oficjalnych danych od operatorów kolejowych. W krajach gdzie dane te są niedostępne, przejazdy są oznaczane samodzielne przez społeczność lokalnych edytorów map. W przypadku zbliżania się do przejazdu, aplikacja wyświetla dodatkowe okienko informujące.

Choć funkcja ta nie jest niczym nowym, a użytkownicy Waze mogą z niej korzystać od sierpnia 2020, tak wreszcie Google postanowiło zaimplementować je w swoich Mapach. Wdrażanie nowego rozwiązania odbywa się stopniowo i jest obsługiwane przez przełącznik po stronie serwera.

Reklama

Stany Zjednoczone będą najprawdopodobniej pierwszym regionem, który otrzyma powiadomienia o nowych przejazdach kolejowych, ale Google może wykorzystać dane dotychczas pozyskane z Waze, aby w szybszym tempie rozszerzyć je na pozostałe lokalizację na świecie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Mapy Google | Waze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama