Reklama

Microsoft ma problemy z pozbyciem się Windowsa XP

​Windows XP to w ostatnich miesiącach temat niezwykle gorący, szczególnie za sprawą zakończenia wsparcia, które nastąpi już w kwietniu tego roku. Microsoft chce nas przekonać do przejścia na nowszy system operacyjny - najlepiej ten z kafelkowym interfejsem, jednak użytkownicy są innego zdania i zdaje się, że 12-letnie rozwiązanie jeszcze długo będzie gościć na naszych dyskach twardych.

Analiza najnowszych danych dostarczonych przez Net Applications jednoznacznie wskazuje, że Windows XP ma się bardzo dobrze i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie całkowicie zniknął z rynku. 12-letni system jest już tworem archaicznym, jednak najwidoczniej większości użytkowników nie przeszkadza to w codziennej pracy i rozrywce. 

Z powyższego wykresu ewidentnie wynika, że choć popularność Windowsa XP spada, to system ten jeszcze długo będzie piastował wysokie miejsce w przeróżnych rankingach. W marcu 2013 roku jego zasięg sięgał 39 proc. i stan ten utrzymywał się aż do lipca. W sierpniu zanotowano gwałtowny spadek, który trwał aż do grudnia poprzedniego roku.

Nic nie wskazuje jednak na to, że Windows XP będzie w najbliższych miesiącach tracił kolejnych użytkowników. Paradoksalne, w styczniu zanotowano minimalny wzrost popularności tego systemu. Zdaje się, że wszyscy zainteresowani nowszymi rozwiązaniami zdążyli je już zainstalować, a Windows XP pozostał z pulą wiernych osób, którym nie przeszkadzają przestarzałe mechanizmy i archaiczny wygląd. I prawdopodobnie długo jeszcze nie będą przeszkadzać.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows XP | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje