Microsoft zaprezentował Windows Phone 8

Microsoft udowodnił właśnie, że jego pomysł na mobilny system operacyjny może mieć sens. Zapowiedziane zmiany mogą postawić system Windows Phone 8 na równi z Androidem czy też iOS. Wprawdzie prezentacja miała charakter stricte techniczny, ale poznaliśmy też kilka szczegółów na temat zmian z punktu widzenia zwykłego użytkownika, jak np. nowy wygląd ekranu startowego.

Windows Phone 8 ma być przede wszystkim systemem zdecydowanie bardziej osobistym, ze wzmocnionymi możliwościami, jakie dają kafelki i wyświetlane na nich treści. W Windows Phone 8 zastosowane zostanie zupełnie nowe jądro systemu, które będzie bardzo blisko związane z tym, które znamy z desktopowego Windowsa 8. Co to oznacza? Zdecydowanie łatwiejsze portowanie aplikacji napisanych dla Windowsa na jego mobilne wydanie, wraz z obsługą bibliotek DirectX, multimediów czy też sterowników.

Microsoft zapowiedział również wsparcie dla urządzeń opartych na kilku rdzeniach, ze szczególnym naciskiem na procesory dwurdzeniowe. Zwiększono również liczbę obsługiwanych rozdzielczości ekranu: 800 na 400, 1280 na 768, 1280 na 720 pikseli. Warto tutaj podkreślić, że wszystkie dotychczasowe aplikacje będą od razu bez problemu działały na wszystkich tych rozdzielczościach. Pojawi się również natywna obsługa dla kart SD, która ma być intuicyjna, łatwa i naturalna. Zainstalowana w systemie przeglądarka - Internet Explorer 10, będzie działała na dokładnie tym samym silniku renderowania co jej desktopowa wersja, zastosowana w Windowsie 8.

Reklama

Firma zapowiedziała także pełną obsługę technologii NFC oraz moduł Portfela, w którym przechowywane będą informacje o kartach kredytowych, lojalnościowych czy kuponach promocyjnych. Wszyscy użytkownicy telefonów Windows Phone 8 otrzymają dostęp do Map Nokii, z trybem offline i nawigacją turn-by-turn. W Windows Phone 8 znajdziemy również Skype'a zintegrowanego ze zwykłym Dialerem telefonu.

Nowy ekran startowy w Windows Phone 8

Nowością najważniejszą z punktu widzenia użytkowników jest nowy ekran startowy, który w tej chwili swobodnie może konkurować z Androidem czy też iOS. Każdy kafelek będzie można dowolnie konfigurować pod katem wielkości i ustawiać na ekranie, dzięki czemu ilość elementów znajdujących się na ekranie głównym drastycznie się zwiększy, zwiększając ergonomię pracy. Zaprezentowane przez Microsoft przykłady pozwalają sądzić, że jest to jeden z najbardziej przyjaznych systemów pod kątem personalizacji. Jego możliwości są naprawdę ogromne.

System ma zadebiutować na rynku już na jesień, zapewne wraz z Windowsem 8. Według naszych informacji, urządzenia, które są obecnie dostępne na rynku nie dostaną aktualizacji do Windows Phone 8. Otrzymają one natomiast aktualizację do Windows Phone 7.8, który będzie zawierał nowy ekran startowy oraz te funkcje Windows Phone 8, które nie są zależne od sprzętu. Przedstawiciele Microsoftu zapewnili, że po aktualizacji do Windows Phone 7.8 użytkownicy będą się czuli dokładnie tak samo jakby mieli telefon z Windows Phone 8.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows Phone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy