MiFi, czyli Wi-Fi na wynos

Novatel MiFi 2200 to prywatny hotspot, który możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce i cieszyć się internetem z prędkością gwarantowaną przez sieć 3G. Niestety: MiFi będzie póki co dostępne tylko w ofercie amerykańskiej firmy telekomunikacyjnej Verizon.

Dostęp do internetu w każdym miejscu bez konieczności szukania hotspotów to marzenie każdego mobilnego internauty. Teraz dzięki urządzeniu firmy Novatel jest to możliwe. MiFi działa w oparciu o sieć 3G, przetwarzając sygnał, z którego do tej pory korzystały głównie telefony komórkowe, na sygnał Wi-Fi, z którego może korzystać do pięciu komputerów znajdujących się w promieniu 9 metrów od routera.

Największą zaletą, odróżniającą produkt Novatel od innych dostępnych wcześniej urządzeń, jest to, że nie wymaga on zasilania zewnętrznego. Bateria gwarantuje 4 godziny ciągłej pracy, co odpowiada 40 godzinom w trybie stand-by. W celu wydłużeniu czasu działania, MiFi wchodzi w stan wstrzymania po 30 minutach braku aktywności.

Reklama

Dzięki małym wymiarom urządzenia można je umieścić np. w kieszeni, plecaku czy torbie od laptopa. Producent deklaruje, że czas potrzebny na włączenie urządzenia i rozpoczęcia pracy to ok. 30 sekund.

Jak każdy router, MiFi udostępnia poprzez przeglądarkę panel konfiguracyjny. Można tam zmienić m.in. hasło, nazwę sieci (SSID), ograniczenie dostępu wybranym komputerom czy przekierowywanie portów.

Amerykański provider, firma Verizon Communications, oferuje pakiet 250 MB transferu w cenie 40 dolarów miesięcznie, doliczając 10 centów za każdy megabajt ponad limit. Za 60 dolarów dostępne jest 5 GB transferu. Natomiast jednodniowa "przepustka" kosztuje 15 dolarów.

Novatel MiFi 2200 trafi na amerykański rynek w połowie maja w cenie 100 dolarów przy podpisaniu dwuletniej umowy.

Źródło: Dziennik Internautów
Dowiedz się więcej na temat: firmy | WiFi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy