Reklama

Neostrada 40 Mb/s na próbę

Telekomunikacja Polska szykuje się do kolejnego ataku na rynku szerokopasmowego internetu. Operator rozpoczął bezpłatne testy Neostrady w opcji 40 Mb/s, które przeznaczone są dla wybranych klientów.

Mijający rok upłynął pod znakiem znacznej obniżki cen za abonament, w przyszłym roku Telekomunikacja Polska zapowiada znaczne przyspieszenie. Obecnie największą prędkością dostępną w Neostradzie jest 20 Mb/s, wkrótce będzie to 40 Mb/s. Właśnie ruszyły testy konsumenckie.

- W wybranych centralach zamontowaliśmy urządzenia, a nasi konsultanci zaczęli już dzwonić do klientów Neostrady, proponując testową przesiadkę na wyższą prędkość . Oczywiście nie będzie się to wiązało z żadnymi dodatkowymi kosztami. Na razie do nas będzie należała inicjatywa komu zaproponujemy test, ale w przyszłości nie wykluczamy stworzenia możliwości samodzielnego zgłaszania się chętnych - informuje na blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP .

Celem testów jest zbadanie stabilności usługi i zadowolenia użytkowników. Neostrada 40 Mb/s komercyjnie ma być dostępna do wakacji 2011 roku. Jednak 40 Mb/s to nie ostatnie zdanie Telekomunikacji Polskiej. Przypomnijmy, że prezes Grupy TP niedawno zapowiadał, że Neostrada wkrótce będzie mogła przyspieszyć nawet do 80 Mb/s. Oczywiście korzystanie z szybkiej Neostrady będzie uzależnione od tego czy znajdujemy się w obrębie odpowiedniej infrastruktury.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy