Netflix ma problem z nowymi abonentami

W ostatnim kwartale 2020 roku do Netflixa dołączyło 2,2 miliona nowych subskrybentów. To znaczne spowolnienie względem poprzednich miesięcy.

Netflix twierdzi, iż w ostatnim kwartale liczba aktywnych abonentów serwisu wzrosła o 2,2 miliona - do 195,15 miliona pomiędzy lipcem a wrześniem 2020 roku. Okazuje się jednak, że serwis spowalnia i nie notuje już takich wzrostów, jak na samym początku pandemii koronawirusa. Początkowo, w ostatnim kwartale firma chciała osiągnąć wzrost na poziomie 2,5 miliona nowych członków. Nie udało się. Analitycy mogą być więc zawiedzeni.

Rekordowy wzrost serwisu w pierwszej połowie 2020 roku spowodowany był szeroko zakrojonym lockdownem przez pandemię koronawirusa. Z zamkniętymi kinami, wysokobudżetowe produkcje zostały przełożone, a część z nich zadebiutowała po prostu na streamingach, w postaci niespodzianki dla abonentów.

Reklama

Netflix dwukrotnie ostrzegał, iż wzrost, który zanotował na początku roku nie będzie się przekładał na dalszą tendencję w późniejszym okresie czasu. Firma przyciągnęła taką liczbę subskrybentów na początku pandemii, która i tak dotarłaby do serwisu w późniejszym okresie roku.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy