Reklama

Netflix obniża jakość streamingu materiałów wideo w Europie

Popularny serwis sVOD potwierdził informacje dotyczące obniżenia jakości przesyłania strumieniowego na czas epidemii koronawirusa. Jest to odpowiedź na bezpośredni apel UE do giganta.

Szalejąca epidemia groźnego wirusa COVID-19 zmusiła wielu Europejczyków do pozostania w domu. Izolacja w wielu przypadkach oznacza zdalną pracę, naukę poprzez internet, ale także zwiększone zapotrzebowanie na przepływ wiadomości i treści wideo. Wszystko to w znaczący sposób wpływa na nadmierne wykorzystanie internetu, co może spowodować jego przeciążenie i ograniczenie dostępu.

Biorąc to pod uwagę, Netflix poinformował, że obniży jakość przesyłania strumieniowego na najbliższe 30 dni. Wyjątkowa sytuacja ma dotyczyć całej Europy, a ilość przesyłanych danych powinna zostać zmniejszona o ok. 25 procent.

Reklama

Wpływ na tę decyzję miał także apel komisarza UE ds. rynku wewnętrznego Thierry’ego Bretona, który wezwał największe platformy streamingowe i telekomunikacyjne do ograniczenia wykorzystania przepustowości podczas trwającej epidemii koronawirusa.

Na obecną chwilę Netflix nie potwierdził, czy podobne rozwiązanie planuje wprowadzić na innych kontynentach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne