Reklama

Next Generation Portable (NGP) - następca PSP

Sony pokazało światu konsolkę przenośną Next Generation Portable (nazwa kodowa - NGP), która będzie następcą PSP. Sprzęt trafi do sklepów pod koniec tego roku. Jaka jest jego specyfikacja?

Podczas specjalnie zorganizowanej konferencji w Tokio, Sony oficjalnie zaprezentowało Next Generation Portable, czyli następcę konsolki PSP. Nie podano ceny urządzenia, ani dokładnej daty premiery. Sprzęt będzie bezpośrednim konkurentem dla konsoli przenośnej Nintendo 3DS, która trafi do sprzedaży w marcu tego roku.

Do sterowania grami będziemy wykorzystywać dwie analogowe gałki oraz specjalny panel dotykowy umieszczony z tyłu konsoli (podobne rozwiązanie zastosowano m.in. w telefonach Motoroli). Gry będą sprzedawane na cyfrowych nośnikach flash. Konsola bez problemu poradzi sobie nawet z grami na poziomie graficznym prezentowanym przez PlayStation 3.

Ważnym dodatkiem okazują się być dwie kamery, które wykorzystamy nie tylko do wideokonferencji, ale także do grania. Ta funkcja będzie przypominała trochę formę zabawy oferowaną przez PlayStation Move.

Każda z gier na NGP będzie wyposażona w strefę nazwaną "LiveArea", gdzie użytkownicy będą mogli dzielić grę i zabawę z innymi użytkownikami. Użytkownicy będą mieli dostęp do najnowszych informacji o grach Dodatkowo, użytkownicy NGP będą mogli przeglądać dziennik "Activity", który będzie bezustannie aktualizowany o informacje o osiągnięciach użytkowników grających w te same gry, co w rezultacie może spowodować aktywna komunikację zwrotną użytkowników.

Reklama

Specyfikacja:

SCE zapewni bazujące na miejscu, w którym znajduje się użytkownik usługi, jako element podstawowych cech wykorzystujących sieć PlayStation Network. Nowa aplikacja, nazwana "Near" stworzona właśnie z myślą o tej usłudze i sieci zostanie przeinstalowana na każdym z systemów NGP i pozwoli użytkownikom na dowiedzenie się w co grają ich znajdujący się w pobliżu znajomi, albo też w co grali niedawno.

PlayStation Suite

W tym roku zadebiutuje także usługa PlayStation Suite - platforma umożliwiająca zakup starych gier z PlayStation oraz PSP, nie tylko z myślą o Next Generation Portable, ale także o telefonach z systemem Android (Potrzebny będzie system Android 2.3 lub wyższy), a w szczególności smartfonie Sony Ericsson Xperia Play. Jest to sprzęt łączący funkcje telefonu Xperia z PSP. Nie jest to jednak NGP. Zatem na rynku w 2011 pojawią się dwa różne urządzenia korzystające z biblioteki PlayStation.

- Procesor: ARM CortexTM-A9 core (4 core)

- Wymiary: 182,0 x 18,6 x 83,5mm

- Ekran: 5-calowy OLED, rozdzielczość 960 na 544, paleta barw 16 mln kolorów

- Dźwięk: wbudowane głośniki stereo, mikrofon, wejście na słuchawki

- Panel dotykowy: Ekran dotykowy, obsługa multi-touch, tylny panel dotykowy,

- Komunikacja: 3G,, GPS, Wi-Fi, IEEE 802.11b/g/n i Bluetooth 2.1

- Czujniki: trzyosiowy żyroskoop i akcelerometr.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | Sony

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama