Nowe telewizory Sony - lepszy obraz 2D oraz 3D

Gama telewizorów BRAVIA na rok 2011 ma pozwolić w jeszcze szerszym zakresie korzystać z zasobów internetu. Jakie nowości na targach CES zaprezentowało Sony?

Z ogólnoświatową siecią współpracują niemal wszystkie nowe telewizory LCD BRAVIA. Możliwe jest między innymi przeglądanie popularnych serwisów z filmami, jak również oglądanie w serwisie BBC iPlayer przeoczonych programów telewizyjnych.

Nowe telewizory pozwalają na bieżąco sprawdzać, co słychać u przyjaciół z serwisów takich jak Twitter czy Facebook. Dzięki przeglądarce Opera, można nawet wyświetlać na telewizorze ulubione strony www i przeszukiwać zasoby internetu.

Dostęp do prowadzonych przez Sony serwisów Qriocity i Music Unlimited oznacza możliwość poznania milionów utworów muzycznych oraz wypożyczenia zarówno klasycznych filmów, jak i najnowszych produkcji z Hollywood ― bez wychodzenia z domu.

W gamie na rok 2011 przybędzie telewizorów z wbudowaną siecią Wi-Fi ― od kinowego modelu HX920 przez smukły, stylowy NX720, aż po nieduży EX320, który będzie telewizorem Full HD z funkcjami internetowymi do sypialni lub kuchni. Inne telewizory z funkcjami internetowymi, na przykład model Full HD CX520, są przystosowane do współpracy z sieciami bezprzewodowymi. W takim przypadku, aby korzystać z zalet łączności bezprzewodowej i rozrywki on-line, wystarczy podłączyć oferowany oddzielnie adapter USB Wi-Fi.

Reklama

Wśród innych ciekawych rozwiązań warto wymienić bezpośrednie nagrywanie na twardy dysk przez interfejs USB. Aby dokonać nagrania, wystarczy je zaprogramować przy użyciu funkcji elektronicznego przewodnika po programach (EPG) ― o całą resztę zatroszczy się telewizor. Nagrane na dysk programy, również z kanałów HD, można później oglądać w dowolnym momencie, bez żadnych ograniczeń.

Tegoroczną nowością są również bezpłatne aplikacje, dzięki którym telefony iPhone i telefony z systemem Android mogą pełnić rolę pilotów do telewizora. Aplikacje te pozwalają na użycie telefonu między innymi do obsługi funkcji TrackID, identyfikującej ścieżkę muzyczną do programu telewizyjnego. Telefon może też zastąpić klawiaturę komputerową przy przeglądaniu na telewizorze zasobów Internetu; do zdalnego wpisywania tekstów można także użyć wybranych notebooków VAIO.

Sony odświeżyło też konstrukcję okularów 3D z aktywną przysłoną. Są one obecnie lżejsze i wygodniejsze w noszeniu, a ich zasilanie odbywa się z akumulatora. Gama telewizorów na rok 2011 przyniesie też poprawę jakości dwuwymiarowego obrazu Full HD. Zastosowany w modelu HX920 system podświetlenia Intelligent Peak LED zapewnia kinowy obraz z głębokimi odcieniami czerni i intensywniejszą bielą - jak twierdzi producent.

Dzięki połączeniu zaawansowanego podświetlenia diodami LED z panelami o krótkim czasie reakcji, najnowsza technologia Motionflow poprawia szczegółowość obrazu i zwiększa płynność sekwencji z ruchem. W najbardziej zaawansowanej odmianie ― Motionflow XR 800 ― wyświetlanie gier, sportu i filmów odbywa się w tempie będącym odpowiednikiem 800 klatek na sekundę, co przekłada się na dużą szczegółowość i płynność obrazu.Telewizory BRAVIA z gamy 2011 zostały również wyposażone w nowy procesor obrazu X-Reality, który poprawia szczegółowość.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: CES | LED | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy