Nowojorska policja rezygnuje z Windows Phone. 36 tysięcy smartfonów do kosza

Jeszcze kilka miesięcy temu, Departament Policji w Nowym Jorku szczycił się nawiązaniem współpracy z Microsoftem. Teraz jego przedstawiciele zmieniają zdanie.

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce 36 tysięcy Lumii 640 XL i 830 zostanie "zwolnionych ze służby" w nowojorskiej policji. Powodem jest nierozsądna decyzja jednej z urzędniczek - Jessici Tisch, która pod koniec 2016 roku podjęła decyzję o zakupieniu wszystkim funkcjonariuszom "nowoczesnych smartfonów", które miały wprowadzić służby w XXI wiek. 

Co ciekawe, wszystkie smartfony od nowości pracowały pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1, który nie był przez cały czas uaktualniany, ze względu na brak kompatybilności służbowych programów z nowszym Windowsem 10. Co więcej, Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie dla Windowsa Phone 8.1 w lipcu tego roku, a 10 przestanie otrzymywać aktualizacje za dwa lata, a plan zakładał użytkowanie zakupionych sprzętów przez co najmniej 48 miesięcy.

Reklama

Sytuacja okazała się więc być absurdalna i jedynym jej rozwiązaniem musiała być rezygnacja z zakupionych niedawno smartfonów na rzecz innych, bardziej perspektywicznych. Jak nietrudno się domyślić, wybrano iPhone'a, który cieszy się stosunkowo długim wsparciem i dobrą opinią wśród amerykańskiego społeczeństwa.

Nie wiadomo jeszcze, o której generacji mowa i ile dokładnie urządzeń trafi do użytku nowojorskiej policji, ale sądząc po wymaganiach (4-letnie wsparcie, duży ekran), będzie to któryś z ostatnich modeli. 

Nowojorska policja nie jest jedyną instytucją, która w ostatnim czasie postawiła na smartfony Microsoftu. W marcu tego roku, służby z Hamburga zdecydowały się na zakup 900 sztuk smartfonów z Windowsem Phone. Niemcy nie zamierzają jednak rezygnować, ponieważ urządzenia z tą platformą spełniają ich wszystkie wymagania. Są to jednak ostatnie modele, które od nowości pracują na Windowsie 10 Mobile.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | iPhone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy