Nowy ultrabook Lenovo z włókna węglowego

Podczas gdy wielu producentów ultrabooków stara się jak najdokładniej skopiować aluminiową konstrukcję MacBooka Air, firma Lenovo zdecydowała się na nieco inny manewr. Zaprezentowany ThinkPad X1 Carbon to ulepszona wersja sprzedawanego już modelu X1, z tą różnicą, że zaopatrzona w obudowę z włókna węglowego.

Nowy ultrabook Lenovo ma większy ekran niż poprzednik, gdyż tym razem zaopatrzono go w 14-calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 1600 na 900 pikseli o jasności 300 nitów. Sprzęt jest napędzany przez jeden z procesorów opartych na architekturze Intel Ivy Bridge.

W zestawie znajdziemy również podświetlaną klawiaturę, kamerę internetową 720p, dźwięk Dolby Home Theater v4, wbudowany moduł 3G oraz technologię Rapid Charge, która pozwala na naładowanie baterii w 80 procentach zaledwie w 30 minut.

Ultrabook Lenovo jest przeznaczony do segmentu biznesowego, zatem można się spodziewać, że nie będzie należał do najtańszych modeli na rynku. Data premiery maszyny nie została jeszcze ujawniona.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ThinkPad X1 Carbon | laptopy | Lenovo | Intel | Ivy Bridge

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy