Reklama

Nvidia dostarczy 25 milionów chipów Tegra 3 w 2012 roku

Nvidia ma dostarczyć na rynek w 2012 roku aż 25 milionów układów Tegra 3, które zastosowanie znajdą nie tylko w tabletach, ale także w smartfonach - donosi DigiTimes.

Tegra 3 to pierwszy mobilny czterordzeniowy układ SoC (System-on-Chip) z piątym rdzeniem towarzyszącym i 12-rdzeniowym procesorem graficznym. Nvidia ma nadzieję, że podobnie jak w kończącym się 2011 roku zdominowała rynek dzięki pomocy producentów tabletami z Tegrą 2, tak w przyszłym sytuacja powtórzy się z jednostką centralną nowej generacji - Tegrą 3.

Tymczasem czekamy na targi CES 2012, które rozpoczną się już w styczniu w Las Vegas. To właśnie tam, najprawdopodobniej, poznamy czterordzeniowe tablety takich producentów, jak Acer, Lenovo czy Motorola. HTC raczej poczeka jeszcze miesiąc i swoje urządzenie, HTC Quattro, zaprezentuje w Barcelonie na MWC 2012.

Konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła, więc czekamy z niecierpliwością na to, co pokażą pozostałe firmy chcące wejść w szranki z Asusem i jego hybrydą. Im więcej modeli do wyboru, tym lepiej dla nas. Jeden producent nie wyposaży swojego modelu w potrzebne wielu Czytelnikom Tabletowo.pl 3G (jak Asus), inny w USB, jeszcze inny w coś tam i coś tam... Dajcie znać na tablet którego producenta (z Tegrą 3) czekacie najbardziej i czego od niego oczekujecie.

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: NVIDIA | NVIDIA | 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy