Reklama

Oglądając telewizję skracasz sobie życie

Pewnie słyszeliście to tym, że każdy wypalony papieros skraca życie o kilka minut. Do grona niebezpiecznych używek dołącza oglądanie telewizji, które ma podobne działanie jak nałogowe palenie - twierdzą australijscy naukowcy. Jaki jeszcze rewelacje ujawnili uczeni?

Być może cała sprawa brzmi nieco sensacyjnie, ale badania, które pozwoliły wyciągnąć naukowcom takie wnioski rzeczywiście miały miejsce. Zestawiając ze sobą dane dotyczące zgonów oraz ilość czasu spędzanego przed telewizorem, udało się ustalić, że każda godzina wpatrywania się w szklany ekran kosztuje nas 21,8 minuty naszego życia. Dotyczy to jedynie osób po 25 roku życia.

Wczytując się głębiej w publikację Australijczyków dowiadujemy się dodatkowych szczegółów. W porównaniu z osobami, które w ogóle nie oglądają telewizji, telemaniacy siedzący przed ekranem 6 lub więcej godzin dziennie, żyją 4,8 roku krócej. Kobiety oglądające dużo telewizji, żyją 1,5 roku krócej, a mężczyźni 1,8 roku krócej w porównaniu do osób unikających TV.

Reklama

Jak przyznają naukowcy, ich badania są o tyle lepsze od wcześniejszych tego typu, że podają konkretną ilość czasu, o którą ludzkie życie zostaje skrócone. Szczerze powiedziawszy nigdy nie trafiały do mnie tego typu wyliczenia. Nie da się jednak ukryć, że mało aktywny tryb życia nie pozostaje bez wpływu na np. wydolność serca i ogólny stan zdrowia.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: telewizja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama