Owoc Durian jako magazyn energii?

Durian to charakterystyczny owoc wyróżniający się mocno swoim nieprzyjemnym zapachem. Pomimo swoich walorów smakowych, posiada on jeszcze jedną istotną cechę.

Najnowsze badania wskazują bowiem, że owoce Duriana, nazywanego także "królem owoców" mogą służyć nie tylko jako magazyn wielu witamin i wartości odżywczych, ale także energii. Co więcej, dzięki ich właściwościom możliwe jest stosunkowo szybkie naładowania smartfona, a nawet samochodu.

Oczywiście w tym celu nie wystarczy jedynie podłączyć kabla do owocu i czekać na cudowne uzdrowienie "padniętego" urządzenia. Przemiana Duriana w swoistego powerbanka może zajść dopiero po jego przetworzeniu. Bioodpady z tych owoców, mogą zamienić je w superkondensatory, które mają zdolność magazynowania naprawdę dużych ilości energii. Wynika to z ich specyficznej budowy oraz rozwijanej przez milionów lat właściwości do syntezy materiałów na bazie węgla.

Reklama

Choć informacje te należy traktować bardziej w formie ciekawostki, to samo wykorzystanie natury w celach technologicznych nie jest niczym nowym.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki | przyroda | technologie | ładowarka | energia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy