Parrot Disco - takiego drona jeszcze nie było

Firma Parrot wprowadza na rynek swój najnowszy wynalazek - dron Disco, który jako jeden z pierwszych nie porusza się za pomocą czterech wirników.

Parrot Disco zrobił furorę na targach CES 2016. Wówczas, producent nie zdradził zbyt wiele informacji o tym projekcie. Dziś wiemy już na jego temat wszystko, łącznie z tym ile kosztuje i kiedy będzie można go nabyć.  

Ten sporych rozmiarów dron o intrygującym kształcie to sprzęt, który zmieni dotychczasowe postrzeganie amatorskich, bezzałogowych statków latających. Disco ma budowę przypominającą bardziej klasyczny samolot i działa na zupełnie innej zasadzie niż czterowirnikowce. Konstrukcja maszyny opiera się na dwóch dużych skrzydłach i pojedynczym śmigle znajdującym się pomiędzy nimi. 

Reklama

Dron pod względem osiągów przewyższa większość popularnych maszyn. Może rozpędzić się do prędkości 80 km/h, a do tego nie straszny mu wiatr wiejący z prędkością do 40 km/h. Wbudowany litowo-polimerowy akumulator jest w stanie zapewnić do 45 minut ciągłego lotu. Rozpiętość skrzydeł drona wynosi 115 centymetrów, a jego waga to 750 gramów. Z przodu znalazło się miejsce na 14-megapikselową kamerkę szerokokątną nagrywającą wideo w jakości Full HD. Za bezpieczny i stabilny lot odpowiada cała armia czujników: akcelerometr, magnetometr, żyroskop, barometr oraz GPS.

Producent zapewnia, że sterowanie Disco jest dużo łatwiejsze niż w przypadku klasycznych dronów, a to między innymi za sprawą zaawansowanych systemów wspomagających. Co ciekawe, start i lądowanie dron wykonuje całkowicie samodzielnie. Użytkownik nawiguje maszynę za pomocą kontrolera Skycontroller 2, który ma zasięg około 2 kilometrów. Zupełną nowością jest możliwość podpięcia do kontrolera gogli VR Parrot Cockpitglasses, które dają możliwość podglądu widoku na żywo z pokładowej kamerki. Wszystko to ma gwarantować wrażenia podobne do tych, jakie odczuwają piloci profesjonalnych samolotów. 

Parrot Disco został wyceniony na 1299 euro, czyli około 5600 złotych. Ma być dostępny w sprzedaży już we wrześniu. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: parrot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama