Paul Allen i Steve Wozniak – ich pierwsze spotkanie w historii

Aż trudno w to uwierzyć, ale Paul Allen, współzałożyciel Microsoftu, po raz pierwszy w życiu spotkał Steve’a Wozniaka, współzałożyciela Apple.

Myśląc o Microsofcie i Apple, od razu kojarzymy Billa Gatesa i Steve’a Jobsa. Tymczasem nie założyli oni swoich firm samodzielnie. Microsoft był przedsięwzięciem autorstwa dwóch ludzi - Billa Gatesa i Paula Allena.  Apple zakładało trzech pasjonatów - Steve Jobs, Steve Wozniak i Ronald Wayne. Ten ostatni bardzo szybko wycofał się z biznesu, sprzedając swoje akcje za 800 dolarów. Dzisiaj byłyby warte fortunę. 

Drogi Allena i Gatesa rozeszły się w latach 80., ale współzałożyciel Microsoftu nie pozbył się swoich udziałów. Dzisiaj są warte... około 20 mld dolarów. Wozniak ma znacznie mniej udziałów w Apple, ich wartość jest szacowana na około 100 mln dolarów. 

Reklama

Pomimo, że Allen i Wozniak stworzyli dwie firmy, które wraz z IBM stały się symbolem rozwoju komputerów, panowie nigdy nie spotkali się twarzą w twarz. Aż do dzisiaj. Wozniak pojawił się w muzeum Allena w Seattle. Do Living Computer Museum + Labs trafił komputer Apple I. To była doskonała okazja do zaproszenia Wozniaka, który tak naprawdę własnoręcznie stworzył tę maszynę (wkład Jobsa, co wiemy po latach, nie był tak duży). Dyrektor muzeum nazwał Apple I "najważniejszym komputerem w historii".

  - Przez te wszystkie lata, Microsoft i Apple zarówno ze sobą konkurowały, jak i współpracowały. I chociaż nasze podejście do rynku różniło się, przyświecało nam to samo motto: Zapewnić wszystkim ludziom łatwy dostęp do komputera - powiedział Paul Allen. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy