Pierwszy smartwatch Meizu oficjalnie

Chińska firma zaprezentowała swój pierwszy inteligentny zegarek o nazwie Meizu Mix.

Meizu to producent, który rozwija się w ekspresowym tempie. Firma zaczynała od produkcji odtwarzaczy mp3 na niewielką skalę, a obecnie jest jednym z największych graczy na rynku smartfonów. W portfolio firmy od dawna brakowało jednak inteligentnych akcesoriów, uzupełniających pełną gamę produktów. Meizu zapewne dostrzegło tę lukę i w efekcie światło dzienne ujrzał właśnie pierwszy smartwatch o nazwie Mix. 

W przeciwieństwie jednak do konkurentów w postaci Samsunga czy LG, zegarek Meizu nie jest nafaszerowany elektroniką. Co więcej, nawet nie posiada cyfrowego wyświetlacza. Akcesorium na pierwszy rzut oka wygląda więc jak klasyczny analogowy zegarek, a cała jego inteligencja schowana jest pod obudową. Mix łączy się z telefonem za pomocą technologii Bluetooth, posiada żyroskop, akcelerometr... i to właściwie wszystko. O powiadomieniach informuje za pomocą wibracji i niewielkiej diody LED. 

Producent postawił więc na prostotę i styl. Koperta została wykonana ze stali nierdzewnej, a paski, w zależności od wersji, ze skóry lub materiałów syntetycznych. Na razie nie wiadomo nic o dostępności i cenie, ale można przypuszczać, że nie będzie ona zbyt wysoka (najprawdopodobniej mniej niż 200 dolarów). 

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: smartwach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy