Playstation 4 ze wsparciem rozdzielczości 4K?

Pojawiły się właśnie ciekawe doniesienia z obozu Sony, dotyczące obsługi przez nadchodzącą konsolę Playstation 4, rozdzielczości 4K (rozdzielczość 4096 x 3112 lub 4096 x 2160 - czyli czterokrotnie lepsza niż Full HD).

Jest to prawie 13 milionów pikseli na ekranie, co stawiałoby urządzenie na podium w tej kategorii, gdyby informacja ta okazała się prawdziwa. Problem jednak nie polega na autentyczności tych doniesień, tylko faktycznej możliwości samej konsoli w odniesieniu do gier.

Niebawem na rynku pojawią się nowe modele telewizorów HD od Sony, które obsługiwać będą rozdzielczość do 4096 x 3112 pikseli. To akurat potwierdzona informacja, więc połączenie możliwości odbiorników z konsolą wydają się bardzo realne. Nie wykluczone zatem, że Playstation 4 odbierać będzie filmy i zdjęcia w tej jakości, czego potwierdzeniem jest również coraz więcej filmów tworzonych w tej jakości (np. "Hobbit").

O wiele większy problem może wystąpić w przypadku gier. Już Playstation 3 miała obsługiwać 1080p, jednak w praktyce wszystkie chodzą w 720p (z nielicznymi wyjątkami). Pojawiły się już opinie, że doniesienie to jest przekłamane w odniesieniu do graczy i najprawdopodobniej dostaną oni obiecywaną w poprzedniej generacji rozdzielczość 1920 x 1080.

Reklama

Na pewno krok ten pomoże Sony napędzić rynek w przypadku sektora multimediów. Swego czasu Playstation 3 oferowało jeden z lepszych odtwarzaczy Blu-ray na rynku, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny. Teraz firma zapewne będzie chciała powtórzyć swoją strategię z lepszym skutkiem, jednak w przypadku gier jeszcze trochę poczekamy na wychwalaną tu jakość.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy